2017

Herre 40 : Thomas Jensen, Brønshøj
Herre 50 : Søren Eriksen, Herlev
Herre 60 : Preben Larsen, Amager BTK
Herre 65 : Helge Kocman, Brønshøj
Herre 70 : Erling Nielsen, Slagelse BTK
Herre 75 : Svend Erik Schrøder, Sisu/MBK

Herre 80 : Pouel Gross, Amager BTK



Old Girls : Yael Schade, Helsingør BTK
Damer 40: Inger Skovby, Skovby
Damer 50: Charlotte Polk, OB

Damer 65: Sonja Heesche-Andersen, Holsted
Damer 70: Gurli Vittrup, Gundsølille

 

2016

Herre 40 : Claus Larsen, Søhøjlandet
Herre 50 : John Sabalic, Rønde BTK
Herre 60 : Erik Hjorth, Rønde BTK
Herre 65 : Finn I. Jensen, Sisu/MBK
Herre 70 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 75 : Benno Werge, Amager BTK

Old Girls : Yael Schade, Helsingør BTK
Damer 40: Gitte Steffensen, Broager BTK
Damer 50: Karin Kruse Rytter, OB
Damer 65: Lene Friis, Nyborg

2015

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Peter Bruhn, Brønderslev
Herre 60 : Karsten Mortensen, B75 Hirtshals
Herre 65 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 70 : Carsten V. Nielsen, Silkeborg BTK
Herre 75 : Per Mølholm, Helsingør BTK
Herre 80 : Børge Reich, Helsingør BTK

Damer 40: Anja Bech Jensen, Fredensborg BTK
Damer 50: Charlotte Polk, OB
Damer 60: Marianne Berthelsen, Herlev
Damer 65: Lene Friis, Nyborg

2014

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Lars Hauth, Virum Sorgenfri BTK
Herre 60 : Jørgen Enevoldsen, Skalborg BTK
Herre 65 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 70 : Erling Nielsen, Slagelse BTK
Herre 75 : Per Mølholm, Helsingør BTK
Herre 80 : Jørgen Kjeldmand, Helsingør BTK

Damer 35: Yael Schade, Helsingør
Damer 40: Mette K. Nielsen, OB
Damer 50: Karin Kruse Rytter, Skalborg
Damer 60: Sonja Andersen, Holsted
Damer 65: Lene Friis, Nyborg
Damer 70: Lise Krejdal, Nykøbing Falster BTK

2013

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Knud Brunbjerg, Brønderslev
Herre 60 : Helge Kocman, Brønshøj B
Herre 65 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 70 : Dennis Holm, BTK Viby
Herre 75 : Ole Krusager, Hornbæk
Herre 80 : Finn K. Elting, Faaborg

Damer 35: Yael Schade, Helsingør
Damer 40: Karin Lind, Københavns BTK
Damer 50: Karin Kruse Rytter, Skalborg
Damer 60: Marianne Berthelsen, Herlev
Damer 65: Jytte Freitag, Ballerup BTK

2012

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Lars Hauth, Virum Sorgenfri BTK
Herre 60 : Helge Kocman, Brønshøj B
Herre 65 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 70 : Hans-Henning Winther, Esbjerg BTK
Herre 75 : Ole Krusager, Furesø
Herre 80 : Poul Sandberg, KFUM

Damer 35: Sabine Borre Larsen, Hillerød GI
Damer 40: Karin Lind, Københavns BTK
Damer 50: Karin Kruse Rytter, Randers Freja
Damer 60: Sonja H. Andersen, Holsted
Damer 65: Jytte Freitag, Ballerup BTK

2011

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Jes Arder, Helsingør BTK
Herre 60 : Helge Kocman, Brønshøj B
Herre 65 : Erling Nielsen, Slagelse BTK
Herre 70 : Hans-Henning Winther, Esbjerg BTK
Herre 75 : Ole Krusager, Furesø

Damer 40: Merete Juel Hall, Virum Sorgenfri BTK
Damer 50: Karin Kruse Rytter, Randers Freja
Damer 60: Sandra Grimm, Ballerup BTK
Damer 65: Jytte Freitag, Ballerup BTK

2010

Herre 40 : Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Lars Hauth, OB
Herre 60 : Helge Kocman, Brønshøj
Herre 65 : Dennis Holm, BTK Viby
Herre 70 : Sven Pedersen, Munkebo
Herre 75 : Gert Toft, Vejle BTK
Herre 80 : Finn K. Elting, Faaborg

Damer 35: Rikke Steffensen, Grenå BTK
Damer 40: Anna Karina Hauth, Ballerup BTK
Damer 50: Karin Kruse, Randers Freja
Damer 65: Jytte Freitag, Ballerup BTK
Damer 75: Aase Mosumgaard, ÅBV

2009

Herre 40 : Dennis Rasmussen, Helsingør
Herre 50 : Jørgen Enevoldsen, Randers Freja
Herre 60 : Helge Kocman, Brønshøj
Herre 65 : Erling Nielsen, Slagelse
Herre 70 : Bent Holgård, Viby
Herre 75 : Keld Skov, Albertslund
Herre 80 : Eivind Nielsen, NFBTK

Damer 35 : Malene Espensgaard, Brønderslev
Damer 40 : Karin Kruse, Randers Freja
Damer 50 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 60 : Jytte Freitag, Ballerup
Damer 65 : Jette Qvist, Amager
Damer 70 : Else Rønnow, Amager
Damer 75 : Aase Mosumgaard, ÅBV

2008

Herre 40 : Lars Hauth, Virum Sorgenfri
Herre 50 : Karsten Flemin, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 65 : Dennis Holm, Viby
Herre 70 : Pouel Gross, Amager
Herre 75 : Poul erik Lyngsdal, Viby
Herre 80 : Eivind Nielsen, NFBTK

Damer 35 : Gitte Sindbjerg, Triton
Damer 40 : Anne Karina Hauth, Virum Sorgenfri
Damer 50 : Marianne Bærtelsen, Herlev
Damer 60 : Jette Qvist, Amager
Damer 65 : Hanne Bastman, Frederiksværk
Damer 70 : ikke afviklet
Damer 75 : ikke afviklet

2007

Herre 35 : Brian Wikowski, København
Herre 40 : Carsten Egeholt, Esbjerg
Herre 50 : Claus Pedersen, Sisu/MBK
Herre 60 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 65 : Benno Werge, Amager
Herre 70 : Poul Erik Lyngsdal, Viby
Herre 75 : ikke afviklet
Herre 80 : ikke afviklet

Damer 35 : Mette Dahlmann, Zero
Damer 40 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 50 : Sonja Heesche-Andersen, Holsted
Damer 60 : Jette Qvist, Amager
Damer 65 : Else Rønnow, Amager
Damer 70 : ikke afviklet
Damer 75 : ikke afviklet

2006

Herre 35 : Brian Nielsen, Virum Sorgenfri
Herre 40 : Karsten Flemin, Virum Sorgenfri
Herre 50 : Helge Kocman, Brønshøj
Herre 60 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 65 : Benno Werge, Amager
Herre 70 : Bjarne Sørensen, Randers Freja
Herre 75 : Ejvind Nielsen, NFBTK
Herre 80 : ikke afviklet

Damer 35 : Pia Nissen, Ballerup
Damer 40 : Karin Kruse, Skovby
Damer 50 : Sonja Heesche-Andersen, Holsted
Damer 60 : Jette Qvist, Amager
Damer 65 : Lise Nielsen, Alsted-Fjennestev
Damer 70 : ikke afviklet
Damer 75 : ikke afviklet

2005

Herre 35 : Jan W. Enevoldsen, TPHU/BIF
Herre 40 : Knud Brunbjerg, OB
Herre 50 : Jørgen Enevoldsen, Randers Freja
Herre 60 : Erling Nielsen, Slagelse
Herre 65 : Pouel Gross, Amager
Herre 70 : Poul Erik Lyngsdal, Viby
Herre 75 : Ejvind Nielsen, NFBTK
Herre 80 : Knud Bentzen, VBK 59

Damer 35 : Mette Dahlmann, Zero
Damer 40 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 50 : Marianne Bærtelsen, Herlev
Damer 60 : Jette Qvist, Amager
Damer 65 : Else Rønnow, Amager
Damer 70 : ikke afviklet
Damer 75 : Tulle Kristensen, Greve

2004

Herre 35 : Jan W. Enevoldsen, TPHU/BIF
Herre 40 : Finn Jacobsen, Brønshøj
Herre 50 : Claus Pedersen, Sisu/MBK
Herre 60 : Mogens Svensson, NFBTK
Herre 65 : Pouel Gross, Amager
Herre 70 : John E. Nielsen, Frederiksværk
Herre 75 : Ejvind Nielsen, NFBTK
Herre 80 : Knud Bentzen, VBK 59

Damer 35 : Pia Nissen, Ballerup
Damer 40 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 50 : Sonja Andersen, Holsted
Damer 60 : Jette Qvist, Amager
Damer 65 : Else Rønnow, BTK 61
Damer 70 : Gudrun Nielsen, Sisu/MBK
Damer 75 : Tulle Kristensen, Greve

2003

Herre 35 : Jan W. Enevoldsen, TPHU/BIF
Herre 40 : Knud Brunbjerg, OB
Herre 50 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Benno Werge, Amager
Herre 65 : Pouel Gross, Amager
Herre 70 : Ernst Westphal, BTK 61
Herre 75 : Ejvind Nielsen, NFBTK
Herre 80 : Hans Borrreby, ÅBV

Damer 35 : Susanne Pedersen, Ballerup
Damer 40 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 50 : Sonja Andersen, Holsted
Damer 60 : Lise Nielsen, Amager
Damer 65 : Annelise Dam, Albertslund
Damer 70 : Inger Nielsen, Sisu/MBK
Damer 75 : Tulle Kristensen, Greve

2002

Herre 35 : Tonni Larsen, TPHU/BIF
Herre 40 : Flemming Weinrich, Brønshøj
Herre 50 : Mao Lin, TPHU/BIF
Herre 60 : Søren Jensen, ÅBV
Herre 65 : Ole Krusager, Helsingør
Herre 70 : Ernst Westphal, BTK 61
Herre 75 : Thomas Hansen, OB
Herre 80 : Knud Bentzen, VBK 59

Damer 35 : Pia Nissen, Ballerup
Damer 40 : Maryann Allingham, Randers Freja
Damer 50 : Britta Lund, Næsby
Damer 60 : Else rønnow, Amager
Damer 65 : Annelise Dam, Albertslund
Damer 70 : Aase Mosumgaard, ÅBV
Damer 75 : Inge Sarbæk, ÅBV

2001

Herre 35 : Mogens Olesen, Holsted 
Herre 45 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri 
Herre 55 : Erling Nielsen, Slagelse 
Herre 60 : Benno Werge, Tårnby/Battet 
Herre 65 : Bjarne Sørensen, Randers Freja 
Herre 70 : Ernst Westphal, BTK 61
Herre 75 : Thuan Nguyen-Duc, Greve

Damer 35 : Christel Frederiksen, TPHU/BIF
Damer 45 : Sonja Heesche-Andersen, Holsted
Damer 55 : Lydia Thimm, TPHU/BIF
Damer 60 : Else Rønnow, MK 31
Damer 65 : ikke afviklet
Damer 70 : ikke afviklet
 

2000

Herre 35 : Lars Hauth, Esbjerg 
Herre 45 : Gert Ellegård, Greve 
Herre 55 : Benno Werge, Randers Freja 
Herre 60 : Ole Krusager, MK 31 
Herre 65 :  Ernst Westphal, BTK 61
Herre 70 : Carl ernst Brandt, OB
Herre 75 : Thuan Nguyen-Duc, Greve

Damer 35 : Annie Ramberg, Ballerup
Damer 45 : Marianne Bærtelsen, Herlev
Damer 55 : Jette Qvist, Tårnby/Battet
Damer 60 : Else Rønnow, MK 31
Damer 65 : ikke afviklet
Damer 70 : Inger Nielsen, Sisu/MBK

1999

Herre 35 : Kim Kartholm, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Claus Biehl, BTK 61
Herre 55 : Dennis Holm, Viby
Herre 60 : Bjarne Sørensen, Randers Freja 
Herre 65 : John Nielsen, Frederiksværk 
Herre 70 : Thuan Nguyen-Duc, Greve
Herre 75 : Anton Pedersen, PI

Damer 35 : Susanne Pedersen, Hilerød
Damer 45 : Sonja Heesche-Andersen, Holsted
Damer 55 : Jette Qvist, Tårnby/Battet
Damer 60 : Else Rønnow, MK 31
Damer 65 : Tulle Kristensen, Ballerup HIC
Damer 70 : ikke afviklet

1998

Herre 35 : Kim Kartholm, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Claus Biehl, BTK 61 
Herre 55 : Benno Werge, Randers Freja 
Herre 60 : Ole Krusager, Frederiksværk 
Herre 65 : Ernst Westphal, BTK 61 
Herre 70 : Thuan Nguyen-Duc, Greve
Herre 75 : Hans Borreby, ÅBV

Damer 35 : Karin Kruse, Hørning
Damer 45 : Britt Møller, Ballerup
Damer 55 : Else Rønnow, MK 31
Damer 60 : ikke afviklet
Damer 65 : Inger Nielsen, Sisu/MBK
Damer 70 : ikke afviklet

1997

Herre 35 : Kim Kartholm, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Claus Biehl, BTK 61 
Herre 55 : Benno Werge, Randers Freja
Herre 60 : Ole Krusager, Frederiksværk 
Herre 65 : Ernst Westphal, BTK 61 
Herre 70 : Thuan Nguyen-Duc, Greve
Herre 75 : Carl Frich Jensen, PI

Damer 35 : Annie Ramberg, Ballerup
Damer 45 : Britt Møller, Ballerup
Damer 55 : Gudrun Kahns, Esbjerg
Damer 60 : ikke afviklet
Damer 65 : Lissy Madsen, Egtved
Damer 70 : ikke afviklet

1996

Herre 35 : Claus Pedersen, Sisu/MBK 
Herre 45 : Henning Jakobsen, Viby 
Herre 55 : Benno Werge, Randers Freja 
Herre 60 : Ole Krusager, Frederiksværk 
Herre 65 : Bjarne Halberg, Frederiksværk 
Herre 70 : Thuan Nguyen-Duc, Greve
Herre 75 : K. O. Andreasen, LIUF

Damer 35 : Annie Ramberg, Ballerup
Damer 45 : Jette Qvist, Tårnby/Battet
Damer 55 : Else Sørensen, MK 31
Damer 60 : Gudrun Kahns, Esbjerg
Damer 65 : Gudrun Nielsen, Sisu/MBK
Damer 70 : Inge Sarbæk, ÅBV

1995

Herre 35 : Claus Pedersen, Esbjerg 
Herre 45 : Henning Jakobsen, Viby 
Herre 55 : Ali El Sammaa, BTK 61 
Herre 60 : Ernst Westphal, BTK 61 
Herre 65 : Ebbes Jensen, Sisu/MBK 
Herre 70 : Thuan Nguyen-Duc, Greve
Herre 75 : K. O. Andreasen, LIUF

Damer 35 : Susanne Pedersen, Ballerup
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : ikke afviklet
Damer 60 : Lissy Madsen, Egtved
Damer 65 : ikke afviklet
Damer 70 : ikke afviklet

1994

Herre 35 : Claus Pedersen, Stuatrup/Viby 
Herre 45 : Ali El Sammaa, BTK 61 
Herre 55 : Bjarne Sørensen, Randers Freja
Herre 60 : Ernst Westphal, BTK 61 
Herre 65 : Thuan Nguyen-Duc, Greve 
Herre 70 : Anton Pedersen, PI
Herre 75 : Erik Budding, ÅBV

Damer 35 : Annie Ramberg, Ballerup
Damer 45 : Gudrun Kahns, Esbjerg
Damer 55 : ikke afviklet
Damer 60 : Lissy Madsen, Egtved
Damer 65 : ikke afviklet
Damer 70 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1993

Herre 35 : Carsten Jakobsen, Esbjerg 
Herre 45 : Carsten Nielsen, Silkeborg 
Herre 55 : Ole Krusager, Frederiksværk 
Herre 60 : Thorkild Madsen, Egtved 
Herre 65 : Anton Pedersen, PI 
Herre 70 : Svend E. Sørensen, Sisu/MBK
Herre 75 : Ejnar Sarbæk, ÅBV

Damer 35 : Susanne Pedersen, Ballerup
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Gudrun kahns, Esbjerg
Damer 60 : Lissy Madsen, Egtved
Damer 65 : ikke afviklet
Damer 70 : Ruth Østrup, ÅBV

1992

Herre 35 : Bjarne Grimstrup, Brønshøj 
Herre 45 : Ali El Sammaa, Tåstrup 
Herre 55 : Ole Krusager, Frederiksværk 
Herre 65 : Louis Nielsen, Slagelse 
Herre 70 : Åge Myken, Sisu/MBK

Damer 35 : Annie Ramberg, Ballerup 
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Lissy Madsen, Egtved
Damer 65 : Åse Johansen, Frem Sakskøbing
Damer 70 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1991

Herre 35 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Ali El Sammaa, Tåstrup 
Herre 55 : Benny Hansen, BTK 61 
Herre 65 : Poul Kristensen, ÅBV 
Herre 70 : Åge Myken, Sisu/MBK

Damer 35 : Gudrun Kahns, esbjerg
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Lissy Madsen, Vejle
Damer 65 : Grethe S. Jørgensen, Sisu/MBK
Damer 70 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1990

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Ali El Sammaa, Ølstykke 
Herre 55 : Ejvind Nielsen, Systofte 
Herre 65 : Poul Kristensen, ÅBV 
Herre 70 : Åge Myken, Sisu/MBK 

Damer 35 : Susanne Pedersen, Ballerup
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Grethe Schou-Jørgensen, ÅBV
Damer 65 : Ruth Østrup, ÅBV
Damer 70 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1989

Herre 35 : Bjarne Grimstrup, Brønshøj 
Herre 45 : Ali El Sammaa, Ølstykke 
Herre 55 : Poul Sandberg, KFUM 
Herre 65 : Åge Myken, Sisu/MBK 
Herre 70 : Åge Myken, Sisu/MBK

Damer 35 : Else Sørensen, MK 31
Damer 45 : Gudrun Kahns, Esbjerg
Damer 55 : Lissy Madsen, Vejle
Damer 65 : Inge Sarbæk, ÅBV
Damer 70 : Fritzi Beck, ÅBV

1988

Herre 35 : Niels Poulsen, Ølstykke 
Herre 45 : Ali El Sammaa, Ølstykke 
Herre 55 : Finn Elting, Systofte 
Herre 65 : Åge Myken, Sisu/MBK 

Damer 35 : Britt Møller, Ballerup
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Lissy Madsen, Vejle
Damer 65 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1987

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Ali El Sammaa, BTK 61 
Herre 55 : Bent Hansen, MK 31 
Herre 65 : Børge Jensen, Sporvejene 

Damer 35 : Birthe Larsen, Bernadotteskolen
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Grethe Schou-Jørgensen, ÅBV
Damer 65 : Ditte Sørensen, Bernadotteskolen

1986

Herre 35 : Niels Poulsen, Sporvejene 
Herre 45 : Jørgen Rasmussen, MK 31 
Herre 55 : Ejvind Nielsen, Systofte 
Herre 65 : Børge Jensen, Sporvejene 

Damer 35 : Else Sørensen, MK 31
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Grethe Schou-Jørgensen
Damer 65 : Anne Marie Troest, Sporvejene

1985

Herre 35 : Niels Ramberg, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Helge Pihl, KFUM 
Herre 55 : Ejvind Nielsen, Systofte 
Herre 65 : Kaj Schou-Jørgensen 

Damer 35 : Birthe Larsen, Bernadotteskolen
Damer 45 : Else Sørensen, MK 31
Damer 55 : Grethe Schou-Jørgensen
Damer 65 : Anne Marie Troest, Fredad Amager

1984

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Svend Poulsen, MK 31 
Herre 65 : Helge Beenfeldt, Vordingborg 

Damer 35 : Else Sørensen, MK 31
 

1983

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Jørgen Rasmussen, MK 31 
Herre 65 : Helge Beenfeldt, Vordingborg 

Damer 35 : Birthe Larsen, Skelgården

1982

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Jørgen Rasmussen, MK 31 
Herre 65 : Ove Andersen, Sporvejene 

Damer 35 : Birthe Larsen, Skelgården

1981

Herre 35 : Freddy Hansen, Virum Sorgenfri 
Herre 45 : Benny Hansen, Årby 
Herre 65 : Helge Beenfeldt, Vordingborg 

Damer 35 : Birthe Larsen, Skelgården

1980

Herre 35 : Freddy Hanen, Virum Sorgenfri 

Damer 35 : Birthe Larsen, Skelgården

1980

Herre 35 : Jørgen Rasmussen, MK 31 

Damer 35 : Else Sørensen, MK 31

1979

Herre 35 : Jørgen Rasmussen, MK 31 

Damer 35 : Else Sørensen, MK 31

1978

Herre 35 : Jørgen Rasmussen, MK 31 
 
Damer 35 : Else Rasmussen, MK 31

Herre 35 - 1950-1977

1977: Jørgen Rasmussen, MK 31
1976: Leo Hansen, København
1975: Leo Hansen, København
1974: Erik Dvorecek, MK 31
1973: Erik Dvoracek, AB
1972: Ejnar Lyttik, Gladsaxe
1971: Ejnar Lyttik, København
1970: Henning Hauth, København
1969: Henning Hauth, København
1968: Helmuth Jespersen, Gentofte
1967: Ejnar Lyttik, København
1966: Helmuth Jespersen, Gentofte
1965: Leif Knudsen, Svendborg
1964: Helmuth Jespersen, Gentofte
1963: Knud Runckel, Grøndal
1962: Knud Runckel, Grøndal
1961: Christian Juhl, Brønshøj
1960: Christian Juhl, Brønshøj
1959: Knud Runckel, Grøndal
1958: Knud Runckel, Grøndal
1957: Knud Runckel, Grøndal
1956: Knud Runckel, Grøndal
1955: Christian Juhl, Brønshøj
1954: Christian Juhl, Brønshøj
1953: Wilhelm Lückow, Glostrup
1952: Christian Juhl, København
1951: Erling Nielsen, BBC
1950: Erling Nielsen, BBC