2017

Herre 40 : Dennis Rasmussen - Frank Gyldskov-Redke / Herlev
Herre 50 : John Sabalic - Brian Nielsen, Rønde/Virum
Herre 60 : Jørgen Enevoldsen - Preben Larsen, Brønserslev / Amager

Herre 65 : Tommy Samsing - Jens-Erik Linde,Sisu/MBK

Herre 70 : Niels Ramberg - Niels Poulsen, Virum

Herre 75 : Benno Werge - Pouel Gross, Amager BTK


Dame 40 : Pernille Borgstrøm - Merete Juel Hall, Ballerup / Gladsaxe
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Charlotte Polk, OB

Mix 40    : Anja Bech Jensen - Dennis Dyhr Rasmussen, Fredensborg / Herlev
Mix 50    : Charlotte Polk - Peter Bruhn, OB / Brønderslev

Mix 60    : Hanne Hansen - Steen Erik Nielsen, Frederiksværk

Mix 70    : Else Marie Vedel - Niels Ramberg, Roskilde/Virum

2016

Herre 40 : Claus Larsen - Jesper Nedergaard, Søhøjlandet
Herre 50 : Hans H. Petersen - Dan Hansen, Nyråd
Herre 60 : Finn Jensen - Erik Hjorth, BTK Viby / Rønde
Herre 70 : Erling Nielsen - Finn Nielsen, Slagelse BTK

OG Elite  : Yael Schade - Sabine Borre Larsen, Helsingør / Herlev
Dame 40 : Anja Bech Jensen - Betina Bechersdahl, Fredensborg / Hillerød GI
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Maryann Allingham, OB / Randers Freja

Dame 65 : Lene Friis - Anne Bouchet, Nyborg


Mix 40 : Anja Bech Jensen - Dennis Dyhr Rasmussen, Fredensborg / Herlev
Mix 50 : Jette Vieg - Preben Larsen, Nyråd / Amager BTK

2015

Herre 40 : Henrik Vendelbo - Brian Nielsen, Virum Sorgenfri
Herre 50 : Hans H. Petersen - Dan Hansen, Nyråd
Herre 60 : Finn Jensen - Erik Hjorth, BTK Viby / CIF
Herre 65 : Finn Nielsen - Henning H. Jacobsen, Slagelse / Sisu MBK
Herre 70 : Carsten V. Nielsen - John M. Poulsen, Silkeborg BTK
Herre 75 : Sven Pedersen - Palle Larsen, Munkeby /Haarby BTK 
Herre 80 : Børge Reich - Jørn G. Kjeldmand, Helsingør

OG Elite  : Mette K. Nielsen - Henriette Schönemann, OB/Hillerød GI
Dame 40 : Gitte Steffensen - Marianne Kjærulf, Broager/Hvidovre
Dame 50 : Charlotte Polk - Karin Kruse Rytter, OB

Mix 40 : Betina Bechersdahl - Henrik Vendelbo, Hillerød / Virum
Mix 50 : Pia Hansen - Jørgen Enevoldsen, Virum / Skalborg
Mix 60 : Sonja H. Andersen - Finn Jensen, Holsted / BTK Viby
Mix 70 : Jytte Freitag - John Møller Poulsen, Ballerup / Silkeborg

2014

Herre 40 : Jan Enevoldsen - Frank Gyldskov, Hillerød
Herre 50 : Hans H. Petersen - Dan Hansen, Nyråd
Herre 60 : Finn Jensen - Erik Hjorth, BTK Viby / CIF
Herre 65 : Keld Lyngholm - Mogens Eriksen, CIF
Herre 70 : Erling Nielsen - Poul Erik Andersen, Slagelse BTK
Herre 75 : Hans Henning Winther - Børge Larsen, Esbjerg BTK

Dame 40 : Charlotte Polk - Mette K. Nielsen, OB
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Maryann Allingham, Skalborg / Randers Freja
Dame 60 : Marianne Bærtelsen - Sonja Andersen, Herlev / Holsted
Dame 65 : Jytte Freitag - Else Rønnow Sørensen, Ballerup / Amager BTK
Dame 70 : Lise Kreidal - Annelise Schmidt, Nyk. Falster / Albertslund

Mix 40 : Anja Bech Jensen - Henrik Vendelbo, Helsingør / Virum
Mix 50 : Charlotte Polk - Peter Bruhn, OB / Brønderslev
Mix 60 : Sonja H. Andersen - Finn Jensen, Holsted / BTK Viby
Mix 70 : Lise Kreidal - Benno Werge, Nyk. Falster / Amager BTK

2013

Herre 40 : Henrik Vendelbo - Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 50 : Hans Kristensen - Johnny Johansen, Amager BTK
Herre 60 : Helge Kocman - Claus Biehl, Brønshøj B
Herre 65 : Henning Holk Jacobsen - Dennis Holm, BTK Viby
Herre 70 : Benno Werge - Pouel Gross, Amager BTK
Herre 75 : Hans Henning Winther - Børge Larsen, Esbjerg BTK

Dame 40 : Karin Lind - Pia Hansen, KBTK / Ballerup
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Maryann Allingham, Skalborg / Randers Freja 
Dame 65 : Jytte Freitag - Else Rønnow, Ballerup / Amager

Mix 40 : Bente Høxbro - Henrik Vendelbo, Skive / Virum
Mix 50 : Maryann Allingham - Knud Brunbjerg, Randers Freja / Skalborg
Mix 60 : Sonja H. Andersen - Finn Jensen, Holsted / BTK Viby
Mix 70 : Else Rønnow - Erik Rønnow, Amager / Lejre

2012

Herre 40 : Dennis Dyhr Rasmussen - Jan Wessel Enevoldsen, Hillerød GI
Herre 50 : Steen Hummeluhr - Preben Larsen, Amager BTK
Herre 60 : Helge Kocman - Claus Biehl, Brønshøj B
Herre 65 : Erling Nielsen - Finn Lorentzen, Slagelse /ÅBV 86
Herre 70 : Gert Hansen - Bent Holgård, Sorø / BTK Viby
Herre 75 : Ole Krusager - Finn K. Elting, Hornbæk / Faaborg

Dame 40 : Karin Lind - Merete Juel Hall, København / Virum
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Maryann Allingham, Randers Freja 
Dame 65 : Jytte Freitag - Else Rønnow, Ballerup / Amager

Mix 40 : Pia Hansen - Brian Ganzhorn, Virum Sorgenfri BTK / Skensved
Mix 50 : Annie Ramberg - Lars Høgsberg, Ballerup / Gladsaxe
Mix 60 : Sonja H. Andersen - Finn Jensen, Holsted / BTK Viby
Mix 70 : Else Rønnow - Erik Rønnow, Amager / Lejre

2011

Herre 40 : Flemming Weinrich - Teis Jonassen, Brønshøj B
Herre 50 : Karsten Flemin - Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 60 : Helge Kocman - Claus Biehl, Brønshøj B
Herre 65 : Erling Nielsen - Finn Lorentzen, Slagelse / ÅBV
Herre 70 : Benno Werge - Svend Rønnow, Amager BTK
Herre 75 : Ole Krusager - Finn K. Elting, Furesø / Faaborg

Dame 40 : Karin Lind - Merete Juel Hall, København / Virum
Dame 50 : Karin Kruse Rytter - Maryann Allingham, Randers Freja 

Mix 40 : Sus Høgsberg - Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Mix 50 : Maryann Allingham - Jørgen Enevoldsen, Randers Freja
Mix 60 : Jytte Freitag - John Møller Poulsen, Ballerup / Søhøjlandet

2010

Herre 40 : Dan Hansen / Lars Sørensen, Tølløse BTK
Herre 50 : Karsten Flemin / Niels Ramberg, Virum Sorgenfri BTK
Herre 60 : Claus Biehl / Helge Kocman, Brønshøj B
Herre 65 : Carsten V. Nielsen / John Møller Poulsen, Søhøjlandets BTK
Herre 70 : Bent Holgård / Arne Sørensen, BTK Viby
Herre 75 : Jens Erik Kofoed / Gert Toft, Knudsker IF / Vejle BTK

Dame 40 : Anne Karina Hauth / Jette Vieg, Ballerup / NFBTK
Dame 50 : Maryann Allingham / Karin Kruse, Randers Freja
Dame 60 : Lise Krejdal / Jytte Freitag, Nykøbing / Ballerup

Mix 40 : Sus Høgsberg / Henrik Vendelbo, Virum Sorgenfri BTK
Mix 50 : Maryann Allingham / Jørgen Enevoldsen, Randers Freja
Mix 60 : Jytte Freitag / John Møller Poulsen, Ballerup / Søhøjlandet
Mix 70 : Annelise Dam / Ib Woidemann, Albertslund IF

2009

Herre 40 : Teis Jonasen / Flemming Weinrich, Brønshøj
Herre 50 : Karsten Flemin / Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Gerner Groot / Finn Nielsen, Randers Freja / Slagelse
Herre 65 : Mogens Svensson / Benno Werge, NFBTK / Amager
Herre 70 : John Christensen / Bent Holdgård, Viby
Herre 75 : Finn Elting / Erling Nielsen, Faaborg / NFBTK

Dame 40 : Maryann Alligham / Karin Kruse, Randers Freja / Skovby
Dame 50 : Connie Neville / Liss Rasmussen, Greve / Ballerup
Dame 60 : Jytte Freitag / Lise Krejdal, Ballerup / NFBTK
Dame 65 : Jette Qvist / Else Rønnow, Amager

Mix 40 : Karin Kruse / Oscar Søndberg, Randers Freja
Mix 50 : Susanne Høgsberg / Helge Kocman, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Mix 60 : Gudrun Nielsen / Jens Erik Linde, Sisu/MBK
Mix 70 : Annelise Dam / Keld Skov, Albertslund

2008

Herre 40 : Teis Jonasen / Flemming Weinrich, Brønshøj
Herre 50 : Karsten Flemin / Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Gerner Groot / Finn Nielsen, Randers Freja / Slagelse
Herre 65 : Lars Riget / Dennis Holm, Viby
Herre 70 : Pouel Gross / Svend Rønnow, Amager
Herre 75 : Bjarne Halberg / Poul Sandberg, Frederiksværk /KFUM

Dame 35 : Malene Nikolajsen / Gitte Sindbjerg, Triton
Dame 40 : Maryann Alligham / Karin Kruse, Randers Freja / Skovby
Dame 50 : Marianne Bærtelsen / Sonja H. Andersen, Herlev / Holsted
Dame 60 : Jytte Freitag / Lise Kreidal, Ballerup / NFBTK

Mix 40 : Maryann Allingham / Oscar Søndberg, Randers Freja
Mix 60 : Jytte Freitag / John M. Poulsen, Ballerup / Silkeborg BTK

2007

Herre 35 : Jan W. Enevoldsen / Brian Wikowski, København
Herre 40 : Jørgen Enevoldsen / Oscar Søndberg, Randers Freja
Herre 50 : Claus Pedersen / Tommy Samsing, Sisu/MBK
Herre 60 : Gerner Groot / Finn Nielsen, Randers Freja / Slagelse
Herre 65 : Pouel Gross / Flemming Larsen, Amager / Munkebo
Herre 70 : Børge Larsen / Bjarne Sørensen, Esbjerg / Randers Freja

Dame 35 : Lone Madsen / Inge Bentsen, Triton
Dame 40 : Maryann Allingham / Karin Kruse, Randers Freja / Skovby
Dame 50 : Marianne Bærtelsen / Sonja H. Andersen, Herlev / Holsted

Mix 35 : Pia Nissen / Søren Eriksen, København / Brønshøj
Mix 40 : Merete J. Hall / Niels Ramberg, Virum Sorgenfri
Mix 60 : Jette Qvist / Benno Werge, Amager

2006

Herre 35 : Brian Nielsen / Thomas Ismiris, Virum Sorgenfri
Herre 40 : Lars Hansen / Knud Brunbjerg, BTK 61 / Randers Freja
Herre 50 : Knud Nordkamp / Claus Biehl, BTK 61
Herre 60 : Vilhelm Hundebøll / John Møller Poulsen, Silkeborg BTK
Herre 65 : Hans Henning Winther / Benno Werge, Esbjerg / Amager
Herre 70 : Børge Larsen / Bjarne Sørensen, Esbjerg / Randers Freja

Dame 35 : Lone Madsen / Inge Bentsen, Triton
Dame 40 : Maryann Allingham / Karin Kruse, Randers Freja / Skovby
Dame 50 : Marianne Bærtelsen / Sonja H. Andersen, Herlev / Holsted
Dame 60 : Lise Kreidal / Lise Nielsen, NFBTK / Alsted-Fjenneslev
Dame 75 : Aase Mosumgaard / Gudrun Nielsen, ÅBV / Sisu/MBK

Mix 35 : Gitte Steffesen / Jan R. Petersen, Broager / HVKI
Mix 40 : Maryann Allingham / Oscar Søndberg, Randers Freja
Mix 70 : Lise Nielsen / Pouel Gross, Alsted-Fjenneslev / Amager 

2005

Herre 35 : Jan Søndergård / Karsten Hauman, Slagelse
Herre 40 : Oscar Søndberg / Jørgen Enevoldsen, Randers Freja
Herre 50 : Niels Ramberg / Flemming Vollertzen, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Vilhelm Hundebøll / Carsten Nielsen, Silkeborg
Herre 65 : Pouel Gross / Svend Rønnow, Amager
Herre 70 : Gert Toft / Karl Saraksen, Vejle / Haslev
Herre 75 : Ejvind Nielsen / Finn Elting, NFBTK / Faaborg
Herre 80 : Louis Nielsen / Knud Bentzen, Slagelse / VBK 59

Dame 35 : Mette Dahlmann / Tina Waldau, Zero
Dame 40 : Birthe Andersen / Vibeke Schneider, Team 2002
Dame 50 : Britta Lund / Inge Nielsen, Næsby
Dame 60 : Jytte Freitag / Lise Mikkelsen, BTK 61 / Benløse

Mix 35 : Tina Appel / Jan Søndergård, Vedbæk / Slagelse
Mix 40 : Maryann Allingham / Oscar Søndberg, Randers Freja
Mix 50 : Minna Henriksen / Gert Ellegård, OB
Mix 60 : Jette Qvist / Benno Werge, Amager
Mix 65 : Lise Henriksen / Pouel Gross, Amager

2004

Herre 35 : Jan Haagensen / Jan Søndergård, Bornholm / Slagelse
Herre 40 : Oscar Søndberg / Jørgen Enevoldsen, Randers Freja / VBK 59
Herre 50 : Niels Ramberg / Flemming Vollertzen, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Lars Riget / Dennis Holm, Viby
Herre 65 : Svend Rønnow / Ole Krusager, Amager / Helsingør
Herre 70 : Ejvind Nielsen / Finn Elting, NFBTK
Herre 80 : Hans Borreby / Knud Bentzen, ÅBV / VBK 59
 
Dame 35 : Christel Frederiksen / Pia Nissen, TPHU/BIF/Ballerup
Dame 40 :  Maryann Allingham / Sonja H. Andersen, Randers Freja / Holsted
Dame 50 : Britta Lund / Inge Nielsen, Næsby
Dame 60 : Else Rønnow / Jette Qvist, Amager
Dame 65 : Nanna B. Hansen / Gitte Sie, Vedbæk
Dame 70 : Inge Nielsen / Gudrun Nielsen, Sisu/MBK

Mix 35 : Pia Nissen / Søren Eriksen, Ballerup / Brønshøj 
Mix 40 : Maryann Allingham / Oscar Søndberg, Randers Freja
Mix 50 : Susanne Pedersen / Peter Fredberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 60 : Jette Qvist / Benno Werge, Amager
Mix 65 : Lise Nielsen / Pouel Gross, Amager

2003

Herre 35 : Hans Petersen / Morten Villadsen, Nyråd
Herre 40 : Lars Hansen / Jes Arder, Helsingør
Herre 50 : Niels Ramberg / Flemming Vollertzen, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Finn Pedersen / Per Kristensen, ÅBV / Viby
Herre 65 : Hans H. Winther / Børge Larsen, Esbjerg
Herre 70 : Ernst Westphal / Bjarne Halberg, BTK 61 / Frederiksværk
Herre 80 : Hans Borreby / Knud Bentzen, ÅBV / VBK 59

Dame 35 : Christel Frederiksen / Pia Nissen, TPHU/BIF / Ballerup
Dame 40 : Maryann Allingham / Susanne Høgsberg, Randeres Freja / Vedbæk
Dame 50 : Else Rønnow / Jette Qvist, Amager
Dame 60 : Inge Larsen / Astrid Eggertsen, BTK 61
Dame 65 : Annelise Dam / Tulle Kristensen, Albertslund / Greve

Mix 35 : Pia Nielsen / Søren Eriksen, Ballerup / Brønshøj
Mix 50 : Jette Qvist / Benno Werge, Amager
Mix 60 : Lise Nielsen / Pouel Gross, Amager
Mix 65 : Gudrun Nielsen / Gert Toft, Sisu/MBk / Vejle

2002

Herre 35 : Lars Sørensen / Dan Hansen, Tølløse
Herre 40 : Lars Hackenberg / Kim Kartholm, Virum Sorgenfri
Herre 50 : Niels Ramberg / Flemming Vollertzen, Virum Sorgenfri
Herre 60 : Pouel Gross / Flemming Larsen, Amager / Munkebo
Herre 65 : Svend Rønnow / Ole Krusager, Amager / Helsingør
Herre 70 : Ejvind Nielsen / Finn Elting, NFBTK
Herre 80 : Ejner Sarbæk / Knud Bentzen, ÅBV / VBK 59

Dame 35 : Maryann Allingham / Pia Leth, Randers Freja / Sisu/MBK
Dame 40 : Sonja H. Andersen / Liss Rasmussen, Holsted / Herlev
Dame 50 : Else Rønnow / Jette Qvist, Amager
Dame 60 : Aase Mosumgaard / Hanne Bastmann, ÅBV / Viby
Dame 70 : Inger Nielsen / Inge Sarbæk, Sisu/MBk / ÅBV 

Mix 40 : Charlotte Polk / Knud Brunbjerg, OB
Mix 40 : Mariann Lund Jensen / Helge Kocman, B77 / Brønshøj
Mix 50 : Jette Qvist / Benno Werge, Amager
Mix 60 : Aase Mosumgaard / Svend E. Schrøder, ÅBV / Viby
Mix 65 : Inger Nielsen / Gert Toft, Sisu/MBK / Vejle

2001

Herre 35 : Jan b. Hansen / Flemming Weinrich, Brønshøj
Herre 45 : Claus Biehl / Knud Nordkamp, BTK 61
Herre 55 : Lars Riget / Dennis Holm, Viby
Herre 60 : Hans Henning Winther / Svend Rønnow, Esbjerg / Amager
Herre 70 : Ernst Westphal / Bjarne Halberg, BTK 61 / Frederiksværk

Dame 35 : Krystyna Højbye / Maryann Allingham, Esbjerg / Randers Freja
Dame 55 : Else Rønnow / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet

Mix 35 : Annie Ramberg / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Minna Henriksen / Jørgen B. Jensen, OB
Mix 55 : Jette Qvist / Benno Werge, Tårnby/Battet / Randers Freja
Mix 60 : Else Rønnow / Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 65 : Tulle Kristensen / Thuan Nguyen-Duc, Ballerup / Greve

2000

Herre 35 : Lars Hauth / Freddy Hansen, Esbjerg / Virum Sorgenfri
Herre 45 : Claus Biehl / Knud Nordkamp, BTK 61
Herre 55 : John M. Poulsen / Carsten Nielsen, Silkborg BTK
Herre 60 : Pouel Gross / Ole Krusager, MK 31
Herre 65 : Ernst Westphal / Poul Sandberg, BTK 61 / KFUM
Herre 70 : Ejvind Nielsen / Finn Elting, NFBTK
Herre 75 : Hans Borreby / Thuan Nguyen-Duc, ÅBV / Greve

Dame 35 : Connie Neville / Annie Ramberg, Herlev / Ballerup
Dame 55 : Else Rønnow / Jette Qvist,MK 31 /  Tårnby/Battet
Dame 65 : Gudrun Nielsen / Kirsten Busk, Sisu/MBK 

Mix 35 : Annie Ramberg / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 55 : Jette Qvist / Benno Werge, Tårnby/Battet / Randers Freja
 

1999

Herre 35 : Lars Hackenberg / Kim Kartholm, Virum Sorgenfri
Herre 45 : Niels Ramberg / Flemming Vollertzen, Virum Sorgenfri
Herre 55 : Søren Jensen / Benno Werge, Århus / Randers Freja
Herre 60 : Børge Larsen / Bjarne Sørensen, Esbjerg / Randers Freja
Herre 65 : Ernst Westphal / Poul Sandberg, BTK 61 / KFUM
Herre 70 : Hans Borreby / Thuan Nguyen-Duc, ÅBV / Greve

Dame 35 : Annie Ramberg / Britte Møller, Ballerup
Dame 55 : Else Rønnow / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet

Mix 35 : Karin Kruse / Jan B. Hansen, Hørning / Brønshøj
Mix 45 : Susanne Pedersen / Peter Fredberg, Hillerød / Virum Sorgenfri
Mix 55 : Jette Qvist / Benno Werge, Tårnby/Battet / Randers Freja
Mix 65 : Gudrun Nielsen / Gunnar Petersen, Sisu/MBK

1998

Herre 35 : Lars Hackenberg / Kim Kartholm, Virum Sorgenfri
Herre 45 : Henning Jakobsen / Lars Riget, Viby
Herre 55 : John Toudal / Flemming Larsen, Triton / Munkebo
Herre 60 : Ole Krusager / Bjarne Halberg, Frederiksværk
Herre 65 : Thorkild Madsen / Henning Jacobsen, Egtved / Randers Freja
Herre 70 : Hans Borreby / Thuan Nguyen-Duc, ÅBV / Greve

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Rønnow / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet
Dame 60 : Gudrun Kahns / Tulle Kristensen, Esbjerg / Ballerup HIC

Mix 35 : Annie Ramberg / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Jette Qvist / Benno Werge, Tårnby/Battet / Randers Freja
Mix 55 :  Else Rønnow / Flemming Larsen, MK 31 / Munkebo
Mix 60 : Gudrun Kahns / Pouel Gross, Esbjerg / MK 31
Mix 65 : Tulle Kristensen / Thuan Nguyen-Duc, Ballerup HIC / Greve

1997

Herre 35 : Jannick Larsen / Karsten Flemin, Virum Sorgenfri
Herre 45 : Claus Biehl / Knud Nordkamp, BTK 61
Herre 55 : Benno Werge / Søren Jensen, Randers Freja / Posten
Herre 60 : Poul Sandberg / Karls Saraksen, KFUM / Haslev
Herre 65 : Ernst Westphal / Bjarne Halberg, BTK 61 / Frederiksværk
Herre 70 : Anton Pedersen / Carl Frich Jensen, PI

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Rønnow / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet
Dame 60 : Lissy Madsen / Tulle Kristensen, Egtved / Ballerup HIC

Mix 35 : Annie Ramberg / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Kirsten Lyngholm / Keld Lyngholm, CIF
Mix 60 : Gudrun Kahns / Pouel Gross, Esbjerg
Mix 65 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Egtved

1996

Herre 35 : Niels Ramberg / Niels Poulsen, Virum Sorgenfri
Herre 45 : Lars Riget / Henning Jakobsen, Viby
Herre 55 : Ali El Sammaa / Pouel Gross Jørgensen, BTK 61 / Esbjerg
Herre 60 : Thorkild Madsen / Henning Jacobsen, Egtved / Randers Freja
Herre 65 : Thuan Nguyen-Duc / Bent Andersen, Greve / Sisu/MBK
Herre 70 : Anton Pedersen / Carl Frich Jensen, PI

Dame 35 : Jette Vieg / Karin Kruse, Hørning
Dame 45 : Else Sørensen / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet
Dame 55 : Gudrun Nielsen / Kirsten Busk, Sisu/MBK

Mix 35 : Annie Ramberg / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Lise Glud / Jens Ole Eriksen, NFBTK / Albertslund
Mix 55 : Gudrun Kahns / Pouel Gross, Esbjerg
Mix 60 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Egtved
Mix 65 : Gudrun Nielsen / Bent Andersen, Sisu/MBK
Mix 70 : Elly Valente / Henry Vestergård, ÅBV

1995

Herre 35 : Claus Pedersen / Carsten Jacobsen, Esbjerg
Herre 45 : Carsten Nielsen / Vilhelm Hundebøll, Silkeborg BTK
Herre 55 : Ali El Sammaa / Pouel Gross Jørgensen, BTK 61 / Esbjerg
Herre 60 : Ernst Westphal / Benny Hansen, BTK 61
Herre 65 : Ebbes Jensen / Bent Andersen, Sisu/MBK
Herre 70 : Anton Pedersen / Carl frich Jensen, PI

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Sørensen / Jette Qvist, MK 31 / Tårnby/Battet
Dame 60 : Lissy Madsen / Grethe Schou Jørgensen, Egtved / ÅBV 

Mix 35 : Susanne Pedersen / Peter Fredberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Gudrun Kahns / Pouel Gross, Esbjerg
Mix 60 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Egtved
Mix 65 : Kirsten Busk / Ebbes Jensen, Sisu/MBK

1994

Herre 35 : Knud Nordkamp / Claus Biehl, BTK 61 
Herre 45 : Esben Thielsen / Ali El Sammaa, Kildeskoven / BTK 61
Herre 55 : Hans H. Winther / Bjarne Sørensen, Esbjerg / Randers Freja
Herre 65 : Ebbes Jensen / Bent Andersen, Sisu/MBK
Herre 70 : Anton Pedersen / Carl Frich Jensen, PI

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 60 : Lissy Madsen / Grethe Schou Jørgensen, Egtved / Sisu/MBK

Mix 35 : Jette Hansen / Tommy Samsing, Sisu/MBK
Mix 60 : Inger Nielsen / Ernst Westphal, Sisu/MBK / BTK 61
Mix 65 : Inge Sarbæk / Gunnar Nielsen, ÅBV

1993

Herre 35 : Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Herre 45 : Peter Fredberg / Ali El Sammaa, Virum Sorgenfri / BTK 61
Herre 55 : Ole Krusager / Pouel gross Jørgensen, Frederiksværk / Esbjerg
Herre 60 : Ejvind Nielsen / Finn Elting, Systofte
Herre 65 : Poul Kristensen / Hans Jakobsen, ÅBV
Herre 70 : Svend E. Sørensen / Kaj S. Jørgensen, Sisu/MBK

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Sørensen / Gudrun Kahns, MK 31 / Esbjerg
Dame 60 : Lissy Madsen / Grethe Schou Jørgensen, Egtved / Sisu/MBK
Dame 70 : Inge Sarbæk / Fritzi Beck, ÅBV

Mix 35 : Susanne Pedersen / Peter fredberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Else Sørensen / Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 55 : Gudrun Kahns / Pouel Gross, Esbjerg
Mix 60 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Egtved
Mix 65 : Ruth Østrup / Erik Buddig, ÅBV

1992

Herre 35 : Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Herre 45 : Peter Fredberg / Ali El Sammaa, Virum Sorgenfri / BTK 61
Herre 55 : Ole Krusager / Bjarne Halberg, Frederiksværk
Herre 65 : Frede Juhl / Hans Borreby, Zero / ÅBV
Herre 70 : Åge Myken / Kaj S. Jørgensen, Sisu/MBK

Dame 35 : Annie Ramberg / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Sørensen / Gudrun Kahns, MK 31 / Esbjerg
Dame 55 : Gudrun Nielsen / Kirsten Busk, Sisu/MBK
Dame 70 : Ditte Sørensen / Grethe Larsen, Bernadotteskolen / Frem Sakskøbing

Mix 35 : Annie Ramberg / Flemming Vollertzen, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Else Sørensen / Jørgen Erichsen, MK 31
Mix 55 : Kirsten Busk / Ebbes Jensen, Sisu/MBK
Mix 65 : Ditte Sørensen / Kaj Sørensen, Bernadotteskolen

1991

Herre 35 : Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Herre 45 : Carsten Nielsen / Vilhelm Hundebøll, Silkeborg BTK
Herre 55 : Poul Sandberg / Gert Toft, KFUM/ÅBV
Herre 65 : Poul Kristensen / Henning Hansen, ÅBV / Vig
Herre 70 : Åge Myken / Kaj S. Jørgensen, Sisu/MBK

Dame 35 : Britta Behm / Minna Henriksen, Næsby / OBC Smedegården
Dame 45 : Else Sørensen / Gudrun Kahns, MK 31 / Esbjerg
Dame 55 : Åse Johansen / Tulle Kristensen, Frem Sakskøbing / Ballerup HIC
Dame 70 : Ditte Sørensen / Inge Sarbæk, Bernadotteskolen / ÅBV

Mix 35 : Britt Møller / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Else Sørensen / Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 55 : Gudrun Nielsen / Bent Andersen, Sisu/MBK

1990

Herre 35 : Niels Poulsen / Bjarne Grimstrup, Lillerød / Brønshøj
Herre 45 : Ali El Sammaa / Johnny Rasmussen, Ølstykke / MK 31
Herre 55 : Poul Sandberg / Ernst Westphal, KFUM / BTK 61
Herre 65 : Poul Kristensen / Henri Pedersen, ÅBV
Herre 70 : Åge Myken / Kaj S. Jørgensen, Sisu/MBk / ÅBV

Dame 35 : Bende Jensen / Britt Møller, Ballerup
Dame 45 : Else Sørensen / gudrun kahns, MK 31 / Esbjerg
Dame 55 : Åse Johansen / Tulle Kristensen, Frem Sakskøbing / Ballerup HIC
Dame 65 : Inge Sarbæk / Ruth Østrup, ÅBV 

Mix 35 : Susanne Pedersen / Peter Fredberg, Ballerup / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Else Sørensen / Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 55 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Vejle

1989

Herre 35 : Niels Ramberg / Bjarne Grimstrup, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Herre 45 : Ali El Sammaa / Johnny Rasmussen, Ølstykke / MK 31
Herre 55 : Poul Sandberg / Ernst Westphal, KFUM / BTK 61
Herre 65 : Robert Samsing / Åge Myken, Sisu/MBK
Herre 70 : Børge Jensen / Kaj S. Jørgensen, Sporvejene / ÅBV

Dame 35 : Lis Corbet / Sonja Andersen, Esbjerg / Holsted
Dame 45 : Else Sørensen / Gudrun Kahns, MK 31 / Esbjerg 
Dame 55 : Lissy Madsen / Grethe Schou Jørgensen, Vejle / ÅBV
Dame 65 : Inge Sarbæk / Ruth Østrup, ÅBV
Dame 70 : Fritzi Beck / Lillebil Hollenbo, ÅBV

Mix 35 : Sonja Andersen / Finn Larsen, Holsted
Mix 45 : Else Sørensen / Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 55 : Lissy Madsen / Thorkild Madsen, Vejle

1988

Herre 35 : Tom Seerup / Helge Kocman, Ribe / KFUM
Herre 45 : Mogens Nielsen / Hans H. Winther, Esbjerg
Herre 55 : Eivind Nielsen / Finn Elting, Systofte
Herre 65 : Robert Samsing / Kaj Sørensen, Sisu/MBK / Bernadotteskolen

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg / Bernadotteskolen
Dame 55 : Lissy Madsen / Ditte Sørensen, Vejle / Bernadotteskolen
Dame 65 : Inge Sarbæk / Fritzi Beck, ÅBV

Mix 35 : Britt Møller / Niels Ramberg, Ballerup / Virum Sorgenfri 
Mix 45 : Else Sørensen / Johnny Rasmussen, MK 31

 

1987

Herre 35 : Freddy Hansen / Bjarne Grimstrup, Virum Sorgenfri / Brønshøj
Herre 45 : Mogens Nielsen / Hans H. Winther, Esbjerg
Herre 55 : Eivind Nielsen / Finn Elting, Systofte
Herre 65 : Ove Andersen / Børge Jensen, Sporvejene

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg / Bernadotteskolen
Dame 45 : Else Sørensen / Bente Utoft, MK 31
Dame 55 : Gudrun Nielsen / Doris Samsing, Sisu/MBK

Mix 35 : Else Sørensen /Johnny Rasmussen, MK 31
Mix 45 : Bente Utoft / Ali El Sammaa, MK 31 / Sporvejene

1986

Herre 35 : Erling Nielsen / Finn Nielsen, Slagelse
Herre 45 : Mogens Nielsen / Hans H. Winther, Esbjerg
Herre 55 : Ebbes Jensen / Poul Kristensen, Viby
Herre 65 : Ove Andersen / Børge Jensen, Sporvejene

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg/Bernadotteskolen
Dame 45 : Else Sørensen / Bente Utoft, MK 31
Dame 55 : Anne Marie Troest / Grethe Schou Jørgensen, Sporvejene

Mix 35 : Else Sørensen / Niels Poulsen, MK 31 / Niels Poulsen 
Mix 45 : Bente Utoft / Ali El Sammaa, MK 31 / Sporvejene

1985

Herre 35 : Niels Poulsen / Niels Ramberg, Sporvejene /Virum Sorgenfri
Herre 45 : Jørgen Rasmussen / Svend Poulsen, MK 31
Herre 55 : Ebbes Jensen / Poul Kristensen, Viby
Herre 65 : Edmund Andersen / Axel Bruun, Glostrup / MK 31

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg/Bernadotteskolen 
 
Mix 35 : Else Sørensen / Niels Ramberg, MK 31 / Virum Sorgenfri
Mix 45 : Bente Utoft / Jørgen Rasmussen, MK 31

1984

Herre 35 : Niels Poulsen / Finn Michael, Sporvejene / Brønshøj
Herre 45 : Jørgen Rasmussen / Svend Poulsen, MK 31
Herre 55 : Carl Frich Jensen / Kaj Schou Jørgensen,PI / Sporvejene

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg/Bernadotteskolen

Mix 35 : Else Sørensen / Niels Ramberg, MK 31 / Virum Sorgenfri
 

1983

Herre 35 : Benny Jensen / Elmer Hansen, OB
Herre 45 : Bent Hansen / Bjarne Sørensen, Ølstykke / Randers

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg/Skelgården

Mix 35 : Birthe Larsen / Johnny Rasmussen, Skelgården / MK 31 
 

1982

Herre 35 : Freddy Hansen / Harry Wiingård, Virum Sorgenfri / Unisport
Herre 45 : Ejnar Lyttik / Poul Jansen, Fight / MK 31


Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg/Skelgården

Mix 35 : Gudrun Kahns / Palle Nielsen, Esbjerg
 

1981

Herre 35 : Benny Jensen / Elmer Hansen, OB

Dame 35 : Gudrun Kahns / Birthe Larsen, Esbjerg / Skelgården

Mix 35 : Birthe Larsen / Johnny Rasmussen, Skelgården / MK 31

1980

Herre 35 : Kaj Nielsen / Poul Erik Andersen, Slagelse
 
Dame 35 :
 
Gudrun Kahns / Birthe Laren, Esbjerg / Skelgården

1979

Herre 35 : Freddy Hansen / Henning Hauth, Virum Sorgenfri

Dame 35 : Inge Jørgensen / Else Sørensen, Nakskov / MK 31

1978 - 1960 Herre Double 30/35

1978 : Freddy Hansen / Harry Wiingård, Virum Sorgenfri / København
1977 : Hans E. Brandt / Bent Mortensen, Marienlyst
1976 : Erik Dvoracek / Svend Poulsen, MK 31
1975 : Hans E. Brandt / Bent Mortensen, Marienlyst
1974 : Ejnar Lyttik / Benny Bertelsen, Gladsaxe
1973 : Erik Dvoracek / Henning Rasmussen, AB/OBC Smedegården
1972 : Ejnar Lyttik / Henning Hauth, Gladsaxe / AB
1971 : Ejnar Lyttik / Henning Hauth, København / AB
1970 : Ejnar Lyttik / Henning Hauth, København / AB
1969 : Ejnar Lyttik / Henning Hauth, København
1968 : Ejnar Lyttik / Henning Hauth, København
1967 : Ejnar Lyttik / Otto Meyer, København
1966 : Leig Knudsen / Hugo Andersen, Svendborg / Virum Sorgenfri
1965 : Kurt Svensson / Gustav Jensen, Zero
1964 : Helmuth Jespersen / Hugo Andersen, Gentofte / Lyngby
1963 : Knud Runckel / Hugo Andersen, Gentofte / Lyngby
1962 : Christian Juhl / Jørgen Andersen, Brønshøj / SBTK
1961 : Christian Juhl / Jørgen Andersen, Brønshøj / SBTK
1960 : Christian Juhl / Bjørn Hansen, Brønshøj / Købenahavn